Якщо ваш балкон знаходиться на сонячній стороні, захистити його від прямих сонячних променів вдасться за допомогою жалюзі. Цей варіант особливо цікавий, якщо ви використовуєте простір балкона в якості самостійної кімнати.
Трохи історії
Перші жалюзі з’явилися дуже і дуже давно. Треба визнати, що вони дуже схожі на сучасні моделі. Популярність їм вдалося завоювати лише в 19 столітті, а до Росії вони дійшли вже тільки на початку 90-х років минулого століття. У той час дозволити собі жалюзі могли далеко не всі: настільки дорогими вони були. Однак і інтерес до нього був досить великий, як і до всього нового на ринку.
Зараз вони стали більш бюджетними, їх активно використовують для облаштування офісних приміщень. Якщо говорити про житлових приміщеннях, то, звичайно, більший інтерес надають саме текстильні штори — істинний предмет для створення затишку в домі.
Основні різновиди жалюзі
В даний час жалюзі представлені в трьох різновидах:
вертикальні;
горизонтальні;
рулонні штори.
Якщо говорити про вертикальних і горизонтальних жалюзі, то між ними відсутній принципова відмінність. Різниця полягає лише в розташування ламелей. Коли мова заходить про вибір жалюзі для балкона або лоджії, тут в першу чергу необхідно визначитися з кольором, а також врахувати принцип відкривання вікон, а тільки лише після цього переходити до декору. Для того щоб заощадити, непогано б продумати можливість самостійного монтажу.
матеріал жалюзі
На сьогоднішній день ламелі жалюзі виготовляються з різних матеріалів, багато в чому визначають набір характеристик і властивостей. Давайте зупинимося на основних різновидах:
пластикові
На сьогоднішній день це одна з найпоширеніших різновидів. І все не випадково, адже в пластикових моделях гармонійно поєднується практичність, якість і ціна. Пластикові моделі легко миються навіть з використанням миючих засобів, не деформуються під впливом поривів вітру. Однак пластикові жалюзі не позбавлені і недоліків. Діапазон цін на пластикові моделі настільки широкий, що часом визначитися досить важко. Дешевий пластик з часом експлуатації може пожовтіти, растрескаться. Дорогі моделі позбавлені цих недоліків, однак на них доведеться витратитися.
дерев’яні
Такі жалюзі на свій балкон набувають ті громадяни, достаток яких вищий за середній рівня. Вони не вигоряють на сонці, стійкі до впливу вологи, а все тому, що покриваються лаком. Ну і, звичайно, дерево — натуральний екологічно чистий матеріал. Однак і тут є деякі особливості. Перш за все, це значна вага жалюзі з дерева. Якщо ваш балкон габаритний і вельми протяжний, то вже через деякий час можуть виникнути труднощі з перемиканням режимів. Саме тому жалюзі з ламелями з дерева — варіант для невеликих балконів.
тканинні
Для їх виготовлення використовуються різні види тканини. Найчастіше це поліестер, а все тому, що він практично не вигорає під впливом прямих сонячних променів, непогано миється, що у випадку з тканинними жалюзі — незаперечні перевага.
металеві
Це рідкісний різновид. Це, звичайно, недорогий варіант, практичний і не вибагливий у догляді. Проте є такий недолік, який позначається на популярності і затребуваності — шум. Дійсно, від найменших подувів вітру металеві ламелі починають гриміти.
висновки
Балкон найчастіше відводять під робочий кабінет. Якщо ви не переслідуєте досягти затишку. Те можна обмежитися звичайними жалюзі з пластика білого кольору. Якщо ж ви вирішили перетворити балкон в затишний куточок — зверніть свою увагу на жалюзі з кольорового яскравої тканини.