Мало хто пам’ятає час, коли на радіоприймачах, радіолах і телевізорах був вимикач, механічна складова, з характерним клацанням для розмикання контактів живлення.
Незабаром з’явилася функція — standby / черговий режим, коли апаратура до кінця не вимикається, а як би переходила в черговий режим сну (блок живлення забезпечує роботу лише низьковольтних споживачів усередині), що дозволяє швидше включатися в робочий режим всім електронним схемам, то повне знеструмлення ( особливо той момент, коли стрижні вилки виходять з контакту) може привести до деяких порушень (так просто зноситься розетка).
Все, що підключено до чогось, що веде до зовнішньої лінії, повинно бути «кандидатом на від’єднання». Це означає відключення всього в вашому домі, підключений до електрики, телефону або кабельних лініях.
Чи не всі прилади створені рівними. Деякі прилади, такі як тостери, холодильники, пилососи та музичні системи, мають електронні компоненти, такі як монтажні плати з ІС. Ці плати надзвичайно чутливі; Навіть іскра статичної електрики може завдати їм непоправної шкоди. Прямий удар блискавки повністю знищив би їх. Пристрої з електронними схемами, наприклад. Комп’ютери, телевізори, музичні системи та ігрові приставки і т. Д., Повинні бути відключені від джерела.
Навіщо це робити?
Уявіть собі момент коли мережа максимально навантажена і все нові прилади приєднуються в електричну мережу і не тільки слабкі (які споживають малу кількість електричного струму, наприклад, телевізори, комп’ютери), а й дуже потужних електроприлади самі по собі (ел. Зварювання, ел. Чайники і праски (хоч і на короткий час)). І все це в той час, коли ви не вдома. І ось від такого зростання тиску навантаження і можливий обрив проводів від підстанцій до житлових будинків (до речі це може статися і під час негоди) і в мережу піде напруга аж ніяк не нормальне (за нормою 220-230 вольт), а завищений (більш 380 Вольт) . А побутова техніка не розрахована на таку напругу і не витримає такого перепаду напруги. Можуть і не витримати вбудовані запобіжники. Так що необхідно (рекомендується) вимикати побутову техніку постійно!
Втім, ніхто не застрахований від ризиків, але йдучи зі свого притулку на тривалий перестрахуватися все ж слід по максимуму.