Пензель — всім звичний інструмент, який при належному зверненні нічим не поступається валика. Вибирати кисть варто з ворсом достовірніше і товстіший. Ширина кисті залежить від вашої сили, так як не професіонал буде дуже втомлюватися від кисті, товщиною не менше десяти сантиметрів. Кисть в 100 міліметрів прекрасно підійде для фарбування великих плоских площ.
Але крім неї при ремонті вам обов’язково стане в нагоді кисть трохи менше, для роботи в кутах і біля перешкод. Для даного роду операцій найчастіше купують кисть шириною 25 міліметрів. Такий варіант є найзручнішим при фарбуванні важкодоступних місць.
Літра якісної фарби, приблизно хвалиться на 10-15 квадратних метрів площі. Залежить від того, яка шорсткість поверхні. Якщо фарби у вас йде на порядок більше, то швидше за все ви наносите занадто товстий шар. Перед роботою накрийте поліетиленовою плівкою всі предмети, на які може потрапити фарба. Перед тим як відкрити банку, необхідно щоб вона постояла догори ногами, а потім потрясти протягом хвилини, а перед використанням фарбу необхідно перемішувати протягом декількох хвилин.
Перед використанням кисті пройдіться нею кілька разів по долоні, це видалить з неї пил і відпали волоски. Обережно поводьтеся з кришкою на банку з фарбою, так як весь пил яка на неї потрапить, потім виявиться в фарбі.
Для того щоб знімати з кисті надлишок фарби і не бруднити ємність, в якій вона знаходиться, встановіть поперек неї (ємності) дріт, про яку і знімайте зайве. На неї також буде зручно покласти кисть.
Використання фарби
Для того що б набрати фарбу, не слід занурювати кисть більше ніж на половину. Нанесіть фарбу на поверхню спочатку декількома вертикальними рухами, а потім вирівняйте колір горизонтальними мазками. Потім ще кілька разів вирівняйте горизонтальними мазками. Перейдіть на наступну ділянку і коли дійдете до останніх горизонтальних маків вирівняйте колір з сусіднім ділянкою. Незабаром ви почнете відчувати на якій відстані від попереднього ділянки починати наносити фарбу. Прибирайте кисть зі стіни тільки під прямим кутом, не варто робити цього по косій, так як колір при цьому буде не рівний. Потрібно щоб кисть одночасно по всій довжині відводилася від стіни.
Для забарвлення рельєфних поверхонь і кутів візьміть тонку кисть. Занурюйте її в фарбу десь на третину. При роботі не тисніть на неї, а намагайтеся фарбувати короткими мазками і тримати її перпендикулярно поверхні. Якщо це кут, то на рівній відстані від обох площин.