Недосвідченiй в садівництві людині може здатися дивною сама постановка питання: що рослини, виявляється, можна поливати неправильно?
Однак практика показує — грамотний полив знижує ризик захворювання рослин різними грибками, підвищує врожайність, призводить до зменшення росту бур’янів.
Одне з головних правил — намагайтеся поливати рідше. Частий полив призводить до формування поверхневої кореневої системи, через це рослини потребуватимуть поливі ще частіше. Це призведе до вимивання мінеральних речовин і ущільнення грунту, а також росту бур’янів. Хороший, але рідкісний полив призводить до утворення глибокої кореневої системи, яка підвищує стійкість рослин перед посухою. Коренеплоди (буряк, морква і т. Д.) Є винятком з цього правила — їх слід поливати часто. Також інтенсивність поливу будь-яких рослин залежить від погоди і типу грунту. У спекотну погоду і легкі, піщані ґрунти — зрошуємо частіше, а в прохолодну і важкі, глинисті грунти — рідше. Так само ви можете поставити автоматичний полив, за допомогою нього ви забудете про поливи.
Полив слід проводити вранці — до 9 годин, а ввечері — з 17 до 20. Не варто поливати днем, це призводить рослини в шоковий стан, причина тому велика різниця температур води і повітря.
Рослини схильні до грибкових захворювань, наприклад томати, необхідно поливати під корінь.
Ще одна рекомендація полягає в уникненні переливу. Надлишкова волога, витісняючи з грунту кисень, призводить до загнивання кореневої системи. Надмірне зволоження позначиться в результаті на смакових якостях плодів — вони стануть водянистими.
Теплолюбні рослини бажано поливати теплою водою, або холодною, але тільки ввечері і тонкою цівкою, щоб вода встигла прогрітися, проходячи крізь грунт.
І пару слів про «сухий полив». Так називають розпушування, знижує випаровування вологи. При розпушуванні руйнуються капіляри, що ведуть до глибоких шарів грунту, за якими піднімається вода. Розпушення проводять на глибину до 5 см., На наступний, після поливу, день.