Виноградні живці — це саме те, що садять в землю, і з чого потім виростає гарна виноградна лоза. Для того, щоб посадка вдалася, недостатньо слідувати певним алгоритмом при посадці живців в грунт. Правильне зберігання живців винограду взимку — запорука того, що нирки на них збережуть свою життєздатність.
Зберігання живців в траншеї
Цей спосіб є набагато більш екологічним і безпечним для живців, однак вимагає додаткової роботи. Для його реалізації викопується траншея, глибина якої повинна складати до півметра. Інші параметри створюваної траншеї — ширину і довжину — слід визначити виходячи з того, скільки пучків планується укласти на її дно.
Після того, як траншея буде готова, в самий низ потрібно насипати шар піску. Товщина шару повинна варіюватися від 1 до 2 см. На пісок укладаються зв’язки виноградних живців. Спосіб укладання — вертикальний або горизонтальний — слід вибрати виходячи з кількості пучків лози. Живці слід засипати шаром піску товщиною в 2-3 см. Всю траншею потрібно засипати шаром землі товщиною в 20 — 30 см.
У такому вигляді посадковий матеріал зберігається до настання весни. В процесі реалізації такого способу зберігання не потрібно використовувати хімічні препарати. Найголовніше — відсутня можливість зараження лози грибком. При настанні морозів земля промерзне; живці теж промерзнуть, проте кінцевий шар землі орієнтовно в 25 см не дасть замерзнути нирках. На глибині, на якій будуть знаходитися виноградні живці, мороз буде складати від 5 до 8 градусів. Така температура не несе ніякої загрози для посадкового матеріалу.
Недоліком цього методу зберігання живців є його трудомісткість — необхідно в землі викопати траншею з певними параметрами глибини, довжини і ширини.
висновок
Живці є першим посадковим матеріалом на шляху до отримання виноградної лози. Від того, яким чином вони будуть зберігатися взимку, залежить їх життєздатність навесні, коли прийде час посадки.
З цієї точки зору правильне зберігання живців надзвичайно важливо. Будь-яка помилка, допущена на етапі зберігання посадкового матеріалу здатна зробити такий матеріал непридатним до подальшого розмноження. Необхідно точно дотримуватися рекомендацій, так як в противному випадку можливе пошкодження живців: занадто тонкий шар землі, покладений на траншею, призведе до вимерзання нирок на держаках, а відсутність мідного купоросу на них при зберіганні в підвалі неминуче призведе до грибка на них.