Властивостей у настільки дешевого продукту багато. Тому її застосування буде корисно
кожному садівникові й городникові. Така звична річ в побуті, як харчова сода, буде
незамінна в городі.
Використання харчової соди на городі досить велике. Її можна використовувати не тільки
для дорослих рослин, але і для розсади. На відміну від хімічних препаратів сода не робить
несприятливий вплив на рослину, грунт і урожай.
Навпаки, здатна збільшити смакові якості і урожай. Щоб від використання харчової соди був хороший результат, дотримуйтесь нескладних правил:
1. Використовуйте тільки свіжоприготований розчин. (Не повинен зберігатися більше трьох годин.)
2. Для приготування розчину використовуйте тільки чисту воду.
3. Не можна використовувати для приготування розчину металевий посуд.
4. Температура садового розчину неповинна перевищувати 55 градусів. Інакше розчин втратить свою ефективність.
5. Важливо пам’ятати, що з содою все ж потрібно звертатися обережно.
6. Не поливай в жарку безхмарну погоду.
7. Занадто велика кількість лугу в грунт теж нічого доброго не принесе!
На городі і в саду сода допомагає чудово. Виберіть той метод що принесе хороший результат. Будьте обережні і ефект буде чудовим.
За допомогою соди можна позбутися практично від усіх хвороб на рослинах. Садовий розчин набагато безпечніше ніж хімічні препарати. Содою можна лікувати таке явище як борошниста раса. Розводимо одну столову ложку соди на літр води, додаємо столову ложку рослинної олії і столову ложку засобу для миття посуду. Цією сумішшю через розпилювач обприскуємо хворі рослини раз в тиждень. Робити це треба не більше чотирьох-п’яти разів за сезон.
Підвищити урожай огірків, томатів, можна якщо поливати слабким розчином соди їх коріння. Причому і підвищується якість вирощуваного продукту. Помідори поливати по листу 0,5% розчині соди або під корінь 3,5% розчином.
Для профілактики обробіть посадки огірків. В один літр теплої води додайте одну чайну ложку соди. Відмінний профілактичний засіб готово. Якщо передчасно на огірках жовтіють листя в 10 літрах води розбавте одну столову ложку соди і полийте рослини. Сода добре бореться і з капустяним гусеницями.
Якщо на кущах і деревах з’явився грибок, то допоможе концентрований розчин соди. П’ять столових ложок на 10 літрів води. Обприскувати уражені ділянки. Попелиця теж не любить соду. Розчиніть в 500 мм води 15-20 грам і обприскати рослини або занурте листя. Попелиця загине.
Нерідко проблемою для городника є бур’яни. Особливо уздовж садових доріжок. Обробіть ці ділянки високої концентрації. На 10 літрів води 5 столових ложок соди Лише через два три дня бур’яни загинуть.
Застосовуйте соду на своїй ділянці. Вона допоможе вам виростити гідний урожай з мінімальними витратами. Якщо ви любите кімнатні рослини і вас є город або сад? Те сода буде вам незамінним помічником!