Обговорюючи з одним знайомим різні торговельні мережі, висловила захоплення можливістю самостійного зважування продуктів покупцями в деяких гіпермаркетах. До свого неприємного здивування, мій співрозмовник почав розповідати про можливості обману, які дає покупцям таке самообслуговування. Не без гордості за свою винахідливість, знайомий розповів, як він на практиці успішно застосовував різні способи хитрувань для отримання нечесної вигоди. Тим самим, своє благання мене в шок — адже я навіть повертала помилково передану мені здачу, не кажучи вже про те, щоб якось свідомо «нагріти руки» в магазині.
Ось такі нечесні способи покупок:
1. Найпоширеніший — зважують товар в пакетик, клеять наклейку з вартістю і після цього доповідають ще, зрозуміло, не зваживши повторно.
2. Беруть дорогі пельмені, а пробивають на вагах пельмені дешевше.
3. Загортають скумбрію в кілька пакетів, щоб не просвічувалася, а зважують, як оселедець.
4. Прийшовши в гіпермаркет з дитиною, дають йому сік, якій він випиває, не доходячи до каси, упаковка викидається в найближчу урну.
Варто зауважити, що наведені вище способи описані аж ніяк не для їх використання, а для того, щоб продавці знали слабкі місця в такій організації торгового процесу. Покупець може заперечити: «Та все одно можливі втрати закладені у вартості». Але давайте все-таки вчитися жити цивілізовано, не використовуючи принцип «обважили мене, значить і я не залишуся в боргу» — все одно рано чи пізно ми відповімо за свої, нехай і незначні, гріхи. До речі, дача мого знайомого за один сезон обкрадали двічі …